Diasporas vasaras skola

2024. gadā  "Latviešu valodas un kultūras vasaras skola” diasporas jauniešiem notiks TIKAI TIEŠSAISTĒ .

Vasaras skolā aicināti piedalīties diasporas jaunieši (17–35 gadi) bez priekšzināšanām, ar nelielām un labām latviešu valodas priekšzināšanām.

Latvijas Universitāte ar Latviešu valodas aģentūras un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu septīto reizi plāno organizēt latviešu valodas vasaras skolu ārzemēs dzīvojošajiem latviešu jauniešiem. Vasaras skola tiek finansēta no Izglītības un zinātnes ministrijas  valsts budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.       

      Vasaras skolas programmā:

  • latviešu valodas intensīvais kurss 64 akadēmisko stundu apjomā (gramatikas pamati: lasītprasmes, rakstītprasmes un runātprasmes pilnveide). Kurss ietver tādus tematus kā cilvēka personība, pieredze, zināšanas un prasmes, iepazīšanās un uzturēšanās Latvijā, daudzpusīgā un unikālā Rīga, pilsētas iepazīšana un orientēšanās tajā, Latvijas iedzīvotāju ikdiena un svētki, latviešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, Latvijas aktualitātes medijos, Latvijas un latviešu veiksmes stāsti pasaulē;
  • lekcija par latviešu kultūru un  folkloru: tradīcijām un ieražām. Lekcijas laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar latviešu tautasdziesmām.

Studentiem par sekmīgu kursa nokārtošanu tiks piešķirti 4 kredītpunkti (6 ECTS).

Vasaras skolas saziņas valoda latviešu valodas nodarbībās un lekcijās ir angļu valoda.