Diasporas vasaras skola

Ņemot vērā šobrīd esošo situāciju Covid-19 vīrusa sakarā pasaulē un Latvijā, arī šogad (2022. gadā) piedāvāsim vasaras skolu tiešsaistē.

Vasaras skolā aicināti piedalīties diasporas jaunieši (17–35 gadi) bez priekšzināšanām, ar nelielām un labām latviešu valodas priekšzināšanām.

Latvijas Universitāte ar Latviešu valodas aģentūras un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu organizē latviešu valodas vasaras skolu latviešu diasporas jauniešiem.

Vasaras skola programmā:

  • intensīvu, mūsdienīgu un interaktīvu latviešu valodas kursu (gramatika, lasīšana, rakstīšana, sarunvaloda: 64 akad.st.), kurš ietver tādus tematus kā cilvēka personība, pieredze, zināšanas un prasmes, iepazīšanās un uzturēšanās Latvijā, daudzpusīgā un unikālā Rīga, pilsētas iepazīšana un orientēšanās tajā, Latvijas iedzīvotāju ikdiena un svētki, latviešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, Latvijas aktualitātes medijos, Latvijas un latviešu veiksmes stāsti pasaulē.

           Studentiem par sekmīgu kursa nokārtošanu tiks piešķirti 4 kredītpunkti (6 ECTS).

Papildus (par samaksu) tiek piedāvāts:    

  • lekcija par Latvijas vēsturi un politiku, kas vasaras skolas dalībniekiem sniegs iespēju iepazīties ar mūsdienu Latvijas vēsturi un politisko situāciju Latvijā;
  • lekcija par latviešu kultūru un mākslu, kuras laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar Latvijas vizuālās mākslas un arhitektūras vēsturisko attīstību, kā arī ievērojamākajām personībām;
  • lekcija par latviešu folkloru: tradīcijām un ieražām. Lekcijas laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar latviešu tautasdziesmām, kā arī pamēģināt tās kopā izdziedāt un izdejot;
  • ekskursiju pa Rīgu, apmeklējot arī vairākus pilsētas muzejus (piemēram, Krišjāņa Barona muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju vai Latvijas Okupācijas muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Raiņa un Aspazijas māju Rīgā, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju).

Notiekot vasaras skolai tiešsaistē, divu dienu izbraukums tiks aizstāts ar lekcijām par mākslu un kultūru:

  • divu dienu izbraukums uz ostas pilsētu Ventspili (Ventspils Amatu māja, Piejūras brīvdabas muzejs u.c.);
  • ekskursija pa Kuldīgu (Ventas rumba, vecpilsēta).