2021

Publicēts: Vasaras skolā interesenti apgūst latviešu valodu, 03.08.2021. LU komunikācijas un inovācijas departaments

No 29. jūlija līdz 11. augustam tiešsaistē norisinās Latviešu valodas un kultūras vasara skola, kurā piedalās Valsts izglītības attīstības aģentūras izsludinātā konkursa stipendiāti, kas ieguvuši valsts stipendiju, kā arī citi interesenti. Latviešu valodas un kultūras vasara skola, kas Latvijas Universitātē norisinās jau septīto gadu, bija saņēmusi 50 dalībnieku pieteikumus. Arī šogad dalībniekiem bija iespēja kandidēt uz Valsts izglītības attīstības aģentūras izsludinātājām valsts stipendijām.

Šogad vasaras skolā piedalās dalībnieki no ASV, Uzbekistānas, Irānas, Vācijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Kanādas, Polijas, Horvātijas, Jaunzēlandes, Ukrainas, Igaunijas un Japānas, no kurienes šogad bija pastiprināta interese, jo piedalās vairāki Japānas pārstāvji.

Dalībnieku latviešu valodu zināšanas ir dažādos līmeņos - gan bez priekšzināšanām, gan ar labām latviešu valodas priekšzināšanām. Interese apgūt latviešu valodu ir dažāda vecuma cilvēkiem.

Vasaras skolā latviešu valodu pasniedz filoloģijas doktore Inga Laizāne; par mākslu un kultūru stāstīs Latvijas Nacionālas bibliotēkas Latvijas kultūras kanona kuratore Maija Treile; par folkloru un latviešu tradīcijām – Ilga Vālodze Ābele; par mākslu – Paula Stutiņa. Lai gan vasaras skola norisinās attālināti, dalībniekiem netiks liegta iespēja arī iepazīt latviešu kultūru. Dalībnieki piedalīsies interaktīvā lekcijā – ekskursijā pa Krišjāņa Barona memoriālo muzeju un interaktīvā ekskursijā pa Rīgu. Tāpat notiks tiešsaistes lekcijas no Raiņa un Aspazijas mājas Rīgā, no Okupācijas muzeja un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, kā arī notiks ekskursija pa Nacionālo Mākslas muzeju.

Vasaras skolas dalībnieku atsauksmes un novēlējums:

"I enjoyed very much to be a member of the class. Phantastic people to deal with, both lovely classmates from all over the world and the teaching staff at the university. I am sure you will gaine a lot knowledge of the language classes as well as you get introduced to a wonderful country and it's traditions. I too would like to continue at the next level."  Thomas from (Germany)

Dear future participants of Latvian Language and Culture Summer School, I wish you to take a chance on this amazing adventure and to explore the beauty of Latvian language and cultural traditions. Every single lecture is like a treasure that you want to keep in your head and heart for a very long time. I wish you the joy of exploring, finding and living Latvia and its beautiful Rīga.

Sirsnīgi sveicieni, Laura Bakšytė

Thank you for everything in summer school !
I was nervous because it was the first time that I participated in such an international class.
But when I saw you in zoom, I felt relieved.
When you called me Kaori I was so happy.
I will keep studying Latvian and want it to be as good as English.
Liels Paldies !!

Thank you one more time for giving us this amazing opportunity to participate in the Summer School!  I would like to wish future participants the following: Dear future participants, l truly wish you to enjoy your amazing journey into the world of Latvian language and culture ) You’ll definitely have wonderful teachers and interesting, interactive classes so get the most out of it and have a marvellous time :)

Liudmyla, Ukraine

I am Xin WANG,also Līksma,the student from China.

Thank you very much for the documents,and the help during the summer school. I am very glad that this summer I had the opportunity to attend this unique school and obtained the unforgettable memory! If next summer I also have the precious chance to attend summer school,I would be very appreciative.And it will be wonderful if I can get more opportunities to talk with native Latvians,then I may know more about Latvian language,culture,folklore,even characters of Latvians,which all make me fascinated. Lastly,I want to express my happiness of meeting you,Inga,all the lecturers and my mates in the group in this lovely July!Thank you again for the work for summer school!

Best wishes,Līksma

Sveiks ! Mani sauc Džūlija Holmsa no Anglijas Donkasteras.

This is a wonderful course and I hope you enjoy it as much as I did. I could not speak or read any Latvian before attending the Summer School, but now I can. I look forward to coming to Rīga in 2022 !